Vzdělávání revizních techniků, elektrotechniků, projektantů a zaměstnanců státní správy

26. - 27. 2. 2019

Ing. Martin Kolařík

Ing. Martin Kolařík – Ostrovní elektrárny s.r.o.

Vzdělání

  • 1988 – 1993 Fakulta elektrotechniky a výpočetní techniky, Vysokého učení technického v Brně, obor elektrotechnika a informatika

Ing. Martin Kolařík získal zkušenosti v návrhu elektronických zařízení na vysoké škole (elektrotechnická fakulta VUT v Brně) a při souběžné praxi ve firmě Future Engineering.

Během studia na VŠ a v následných letech po studiu obchodoval s komponentami PC systémů a zabýval se jejich programováním.

V roce 2001 byl jedním ze zakladatelů firmy HS Logic s.r.o., která následně poskytovala obchodní a servisní služby v oblasti PC hardware a údržby IT systémů pro firmy i koncové zákazníky, až do roku 2016.

V roce 2011 zakládá firmu Ostrovní elektrárny CZ, později transformovanou na Ostrovní elektrárny s.r.o.

Firma Ostrovní elektrárny se od založení orientuje především na instalace ostrovních a hybridních fotovoltaických elektráren, které používají baterie, nejsou připojeny do sítě a nebo síť používají jako zálohu, ale zůstávají na síti nezávislé. To umožnilo firmě rozvoj i v době, kdy byl všeobecný stop-stav pro instalace síťových fotovoltaických elektráren.

Prudké snížení výkupních cen ze síťových FV elektráren přinutilo hodně firem, které instalovaly tyto FV elektrárny ukončit činnost, zatímco firma Ostrovní elektrárny zaměstnance a zakázky nabírala.

Během několika let získala firma jedinečné zkušenosti s bateriovými systémy, balancováním lithiových baterií a řízením spotřeby u FV elektráren.

Tyto zkušenosti nyní umožňují nabídnout zákazníkům takové kombinace a zapojení FV panelů, regulátorů, měničů a baterií pro dosažení maximální spolehlivosti, nezávislosti a soběstačnosti.

Firma také vyvinula nová řešení balancování baterií nebo fotovoltaického ohřevu vody.

Získané zkušenosti neslouží pouze k rozvoji vlastní firmy, ale Ostrovní elektrárny také poskytují odborná školení pro všechny zájemce o instalace ostrovních a hybridních elektráren, ať už pro vlastní použití nebo pro další zákazníky. Firma nabízí také velkoobchodní prodej potřebných komponent pro instalační firmy.

Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
free online course
download coolpad firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course